Ламінат є штучно створеним багатошаровим покриттям, структура цього матеріалу складається з чотирьох основних шарів:
захисний шар з високоміцною акриловою або меламінової смоли;
декоративний шар з меблевої фольги або цупкого паперу;
несучий шар з плити підвищеної щільності;
шар паперу, просочений водовідштовхувальними речовинами.
Структура ламината
В результаті стиснення всі шари під високим тиском і при високій температурі з'єднуються між собою, утворюючи панель ламінату.
Кожен шар має свої особливості і функціональні обов'язки, які відповідають за певні якості ламінату. Від використовуваних матеріалів залежить вартість підлогового покриття і термін його експлуатації.
Верхній шар часто складається з складних композитних матеріалів, які забезпечують захист декоративного шару від стирання, вологи, забруднень, впливу ультрафіолету і механічних пошкоджень. Товщина його не перевищує 0, 6 мм, а для забезпечення міцності багато виробників опромінюють шар електронними променями.
Декоративний папір, використаний у другому шарі ламінату, несе на собі малюнок, що імітує дорогі породи дерева, шкіру, натуральний камінь. Останнім часом виробники експериментують з абстрактними зображеннями, розширюють спектр застосування цього підлогового покриття.
Якість третього шару безпосередньо впливає на міцнісні характеристики ламінату, його вологостійкість, стійкість до постійного тиску і високих механічних навантажень. Товщина використовуваної плити високої щільності коливається в залежності від призначення ламінату від 5 до 12 міліметрів. Несучий шар є основою для замкового з'єднання, відповідає за звукоізоляцію і теплоізоляцію приміщення.
Види і класи ламінату: експлуатаційні характеристики та сфери застосування
Навантаження, яку несе підлогове покриття, різна в житловому і комерційному приміщенні. Крім цього, в офісі або квартирі існують кімнати з різною інтенсивністю руху. Виходячи з цього, фахівці розбили ламінат по класах випробовуваного навантаження. Домовилися маркувати підлогові покриття двозначними цифрами, перша з яких означала категорію приміщення (цифра 2 - житлові, цифра 3 - комерційні). Друга цифра інформує покупця про рекомендовану інтенсивність прохідності:
невисока прохідність, властива для спальних та віталень кімнат, готельних номерів;
середня прохідність, властива для залів та їдалень, офісних кабінетів і невеликих магазинів;
висока прохідність, яка характерна для передпокоїв, кухонь, залів очікування вокзалів і аеропортів;
підвищена прохідність з високими механічними навантаженнями, властива для холів офісних будинків і гуртожитків, готелів і великих магазинів.
Класифікація ламінату
Таким чином, ламінат, маркований цифрами 21 є ідеальним вибором для спальні, 32 клас найбільш відповідає умовам експлуатації підлогового покриття в бутіку великого торгового центру. В зв'язку із здешевленням ламінату на фоні конкуренції між виробниками, класи з 21 по 23 зникли з прилавком магазинів і сьогодні найбільше розповсюдження отримали 32 і 33 класи. Іноді можна зустріти маркування цифрами від 35 до 43, але це не більш ніж маркетологічний хід деяких постачальників підлогового покриття.
Відмінні властивості ламінату
Перші колекції ламінату імітували підлогове покриття, отримане в результаті укладання штучного паркету. Сьогодні виробники випускають матеріал, який кардинально відрізняється від паркету, як за своїм екстер'єру, так і за експлуатаційними характеристиками. Не схожий ламінат своїми властивостями і на інший популярний оздоблювальний матеріал - лінолеум. Все це дозволяє виділити ламіновані підлоги в окремий клас покриттів, розташувавши його між паркетною дошкою і рулонними матеріалами.
Незважаючи на те, що основну частку ламінату по масі становить деревина, назвати його природним матеріалом не можна. Так, плита підвищеної щільності є екологічно чистим матеріалом, оскільки не виділяє феноли в навколишнє середовище. Але за декоративні та експлуатаційні властивості відповідають синтетичні матеріали, які, втім, дозволяють гнучко варіювати характеристиками ламінату, що сильно позначається на ціні. Виробник сам вирішує, якими властивостями наділити ту чи іншу колекцію: зробити панелі вологостійкими або звичайними, підвищити або знизити зносостійкість. Це дозволяє швидко реагувати на попит, створюючи найактуальніші пропозиції.
Властивості ламінату
Кожен виробник ламінату намагається надати своїй продукції унікальні властивості, які будуть відрізняти її з маси колекцій, що пропонуються ринком. Але кожна з панелей володіє наступними загальними характеристиками:
стійка до стирання ;
хороші антистатичні властивості, що дозволяють уникнути появи товстого шару пилу;
чудові естетичні та екологічні властивості;
стійкість до утворення подряпин і вм'ятин, що з'являються в результаті механічного тиску;
стійкість до впливу високої температури запаленої сигарети;
простий монтаж і догляд, не вимагає застосування побутової хімії;
можливість використання в складі системи теплої підлоги;
відсутність на покриття алергічних реакцій.
|